Легендарна пісня “Ой у лузі червона калина” стала вірусною в усьому світі.

Легендарна пісня “Ой у лузі червона калина” стала вірусною в усьому світі.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

Композиція “Ой у лузі червона калина…”, яку в перші дні війни у центрі Києва зі зброєю в руках виконав фронтмен гурту “Бумбокс” Андрій Хливнюк, стала вірусною у всьому світі. У мережі з’явилося відео, на якому легендарну пісню заспівали музиканти з Малайзії, США, Індії, Південної Африки, Італії, Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Білорусі, Канади, Бразилії, Польщі, Південної Кореї, Фінляндії та Німеччини.

Ролик створив латвійський режисер та продюсер Іво Цеплевіч. Він розмістив кліп на особистій сторінці у Facebook.

Відеоряд до пісні, що символізує безстрашну боротьбу українського народу за незалежність та суверенітет, розпочинається з цитати президента України Володимира Зеленського, яку він виголосив перед світовими артистами на церемонії вручення премії “Греммі” 3 квітня цього року:

Варто зазначити, що вперше “Червона калина” прозвучала в 1914 році у виставі Степана Чарнецького “Сонце руїни”. Проте насправді історія композиції починається ще раніше. Справа в тому, що театральний режисер створив ремейк народної пісні, яка була популярна за часів Богдана Хмельницького, у XVII столітті. Пізніше, у 1875 році, збирачі української спадщини та діячі національного руху Володимир Антонович та Михайло Драгоманов записали та оприлюднили стародавню пісню.

“Музика все одно прорветься. Ми захищаємо нашу свободу. Щоб жити. Любити. Звучати”

Однак саме в обробці Чарнецького музичний твір набув популярності. Посприяло цьому й те, що на початку Першої світової війни пісню підхопили українські січові стрільці. Композицію визнали гімном цього добровольчого легіону.

Як писав OBOZREVATEL раніше, у Белянах (Варшава) священнослужитель Войчех Дроздович під час великодньої меси 18 квітня у костелі Непорочного зачаття Діви Марії вирішив незвично підтримати Україну. Настоятель римо-католицької парафії включив на колонці пісню “Ой у лузі червона калина” у виконанні українських зірок і запропонував парафіянам заспівати композицію разом. Переглянути відео можна у нашому матеріалі.

©

Саніна, Кароль, Дорофєєва та солістка Go_A заспівали на матчі Легія – Динамо: потужне відео
Jerry Heil — #МОСКАЛЬ_НЕКРАСІВИЙ (ГЕТЬ З УКРАЇНИ)
Володимир Дантес випустив першу пісню українською і кліп, де показав своє щасливе життя до війни
Легендарна пісня “Ой у лузі червона калина” стала вірусною в усьому світі.
"НЕ ЗАЛИШАЙ": АННА ТРІНЧЕР ЗАСПІВАЛА ПРО БІЛЬ УКРАЇНСЬКИХ ЖІНОК
Приєднуйся до проекту «Захисти своє»
ЗАХИСТИ СВОЄ | День вишиванки КНУБА 2022
Слідкуйте за нами
%

Сайт в розробці